Средно училище “Гео Милев” Варна

Училище с традиции в чуждоезиковото обучение

Постижения и награди

Постижения и награди 2019 г.





Теодор Казаков от VI „д” клас и Кристиян Горинов от V „е” клас са на първо място в категория „Програмист” на финала на Националното състезание „IT Знайко” - V-VIII клас.Виктор Иванов от V „а” клас е на трета позиция в категория „IT”. Даниел Йорданов от V „а” клас е с грамота за отлично представяне.
Даниел Диянов от I ”е” клас- две първи и едно второ място на турнира „Детска лека атлетика”.
Йордан Йорданов, Николай Джамбазов и Петър Милков от II "а"-второ място и сребърни медали в пролетния кръг на математическото състезание "Математика без граници".
Даная Петрова от II "б"- трето място и бронзов медал в пролетния кръг на математическото състезание "Математика без граници".
-второ място и сребърни медали в пролетния кръг на математическото състезание "Математика без граници".
Александър Аспарухов от I "б" клас - първо място в Математическото състезание "Малкият принц" 2019 г.
Ева Дамянова от V „а” клас - второ място -бягане на 600 м на XII –я турнир по лека атлетика „Никола Вълчанов“ .
Ралица Иванова от II „в” клас -второ място и спечели сребърен медал на Великденския плувен турнир „Бързи крачета”.
Театрална група на руски език „Синяя птица“ - първо място и -специалния диплом за най-добро пластично решение на театралния спектакъл на 
ХIX Национален фестивал на детското и юношеското театрално творчество на руски език „Ние можем всичко”.
Георги Янакиев от I "e" клас -първо място в пролетния кръг на състезанието „Математика без граници”, Ралица Везненкова от I "e" клас - второ място . 
Сияна Бонева от III „б” клас - трето място в лекоатлетическия маратон Dentaprime Runcity 2019
Отборът по шахмат V-VII клас спечели ученическа "Купа Варна” и златен медал.
Ученици от първите класовеспечелиха поощрителна награда от Варненския карнавал- празник на маската, маскарадния и сценичния костюм и народната носия.
Ралица Иванова от III „д” клас - второ място на Националния кръг на състезанието по информационни технологии „IT Знайко” - 1-4 клас.
Сред първите 10 в своята възрастова група са: Даная Шолева – II „б” клас ,Алекзандър Гуглев – IV „в” клас, Деян Иванов - IV „а” 
Отборът по волейбол- момичета 5-7 клас спечели купата и златните медали на финалите на "Купа Варна" по волейбол.
Отборът по волейбол- момичета 5-7 клас се класира на първо място на областния етап на Ученически игри 2019.
Ванеса Цветкова от IV "д" се класира на престижното седмо място на Националната олимпиада „Знам и мога”.
Александра Пантелеева от IV "г"клас-републиканска шампионка по джудо за 2019 г. в категория 40 килограма на Държавното първенство за момичета и момчета.
Мария Михайлова от VII „е „ клас - второ място за литературно-научно съчинение в конкурса "От Земята към звездите".
Симеон Георгиев от VI „е„ - второ място за постер в конкурса "От Земята към звездите".
Александър Георгиев от VI „е„ клас -поощрителна награда за постер в конкурса "От Земята към звездите", организиран от НАОП "Николай Коперник" – Варна.
Александра Владимирова от V „г” клас и Йолина Струнчева от VII „д” клас - отлично представяне на националния кръг на състезанието "Ключът на музиката.
Ванеса Цветкова от IV „д“ се класира на първо място в област Варна за Националния кръг на олимпиадата „Знам и мога“ .
Василена Веселинова от IV „в” класспечели квоти с класически и характерен танц- соло, за Световните финали на DanceStar.
Василена Веселинова от IV „в” клас заедно с Алексия Ганчева от III „e” във формация спечелиха квота за класически танц за Световните финали на DanceStar.
Ралица Везненкова от I "е" клас-второ място в зимния кръг на състезанието „Математика без граници”.
Георги Янакиев от I "е" клас-трето място в зимния кръг на състезанието „Математика без граници”.
Николай Джамбазов  от II „а” клас- второ място в зимния кръг на състезанието „Математика без граници”.
Петър Милков и Албена Димитрова  от II „а” клас- на трето място в зимния кръг на състезанието „Математика без граници”.
Йордан Йорданов от II „а” клас- сертификат за успешно участие в състезаниетов зимния кръг на състезанието „Математика без граници”.
Михаил Русев, ученик от II"д" клас-второ място в зимния кръг на състезанието „Математика без граници”. 
Галена Трендафилова и Виктор Щерев от II"д" клас - трето място с бронзови медали в зимния кръг на състезанието „Математика без граници”.
Даная Петрова и Радослав Радев от II "б"- трето място в зимния кръг на състезанието „Математика без граници”.
Евгения Филиповски от VIII „а” и Евгений Мелчаков от XII „а” клас -блестящо представяне на Националната олимпиада по руски език .
Симеон Иванов от V „а” клас - първо място в конкурс за есе посветен на националния празник – 3 март.
Отборът на момичетата – V-VIII клас - второ място в 56-тата щафетна лекоатлетическа обиколка на Радио Варна, посветена на националния празник на България. 
Отборът на девойките IX – XII клас- трето място в 56-тата щафетна лекоатлетическа обиколка на Радио Варна, посветена на националния празник на България.
Диан Иванов V ”д“ клас  - награден  за написване на есе на тема: „Ученическа библиотека – място за изграждане на култура на избора“.
Василена Веселинова от IV „в” клас - четвърта в направление- характерен танц на Международния танцов конкурс "Vienna Dance Open".
Жара Желева от VII „г” клас и Виктор Лъчезаров – IX клас-национален кръг на състезанието  по творческо писане на английски език /Bulgarian Creative Writing Competition - BCWC/
Вероника Андонова от VI „а” клас е първата шампионка на България в леката атлетика за 2019 г.
Михаил Русев от II „д“ клас -първо място с максимален брой точки в Коледното математическо състезание
Виктор Щерев от II „д“ клас- второ място в Коледното математическо състезание
Йордан Йорданов от II "а" клас - първо място и  златен медал от Коледното математическо състезание.


Постижения и награди 2018 г.


Михаил Русев от II „д“ клас- първо място в  Коледното математическо състезание, което се проведе на 8 декември 2018 г.
Виктор Щерев от II „д“ клас- второ място в Коледното математическо състезание,второ място в  Математически турнир - „Иван Салабашев“,
Йордан Йорданов от II "а" клас се класира на първо място и завоюва златен медал ва Коледното математическо състезание.
Василена Веселинова от IV „в” -първо място в категория „Характерен танц” и второ място в категория „Класически танц” на XI Национален танцов фестивал "Децата ни танцуват".
Ралица Везненкова от I „е” клас се класира на първо място в математическото състезание „Иван Салабашев”.
ХХI състезание по математика и ИТ „Николай Чудотворец“ .
Индивидуално класиране:
Боянка Стефанова – IV „а” клас–първо място, златен медал
Алекзандър Гуглев – IV „в” клас- второ място, сребърен медал
Ива Петрова –VIII ”а” клас– второ място, сребърен медал
Ралица Юриева – III ”д” клас- трето място, бронзов медал
Отборно класиране:
3-4 клас -първо място, купа
5-6 клас – трето място, купа
Габриела Вълчанова, Исмаил Джан Ариф, Даниел Йорданов, Кристиян Горинов,Симеон Иванов и Виктория Радева-грамота за отлично представяне.
 Виктор Щерев и Михаил Русев от II "д" клас - първо място,  Аделина Грозева от II "д" клас -  второ място, Мартина Стефанова от II "д" клас -трето място- есенен кръг на шестия международен турнир "Математика без граници".
Радослав Минков от II „в” клас и Борис Деян Янев от III „г”- първо място в есенния кръг на шестия международен турнир "Математика без граници".
Преслав Иванов от III „б” клас , Йордан Йорданов и Петър Милков от II „а” - второ място , а Николай Джамбазов от  II „а” - бронзов медал -есенен кръг на шестия международен турнир "Математика без граници"..
Даная Петрова, Даная Шолева и Радослав Радостинов Радев от II "б" клас - бронзови медали-  есенен кръг на шестия международен турнир "Математика без граници".
Ралица Везненкова от I „е” клас и Денислав Димов от II „в” клас -второ място  в есенния кръг на „Математика без граници”.
Отборът по волейбол – момичета / V – VII клас/нa СУ ”Гео Милев” спечели златен медал и купа от общинския етап на Ученическите игри 2018 – 2019 година.
Виктор Щерев, ученик от II „д“ клас, се класира на второ място в Двадесет и седмия математически турнир „Черноризец Храбър“.
Отборът нa СУ ”Гео Милев” по волейбол /V-VII клас/ се класира за финалите на Общинските ученически игри 2018-2019 година.
Елица Едрева от III „б” клас спечели трета награда за индивидуални изпълнители от XIX Детско-юношески театрален фестивал “Приказка за теб” .
Никол Петрова от II „в” клас спечели първа награда от XIX Детско-юношески театрален фестивал “Приказка за теб” в град Варна.
Валентина Радева от VI „д” клас  добави нови четири златни медала към постиженията си.
Дея Белева от II ‚д“ клас  завоюва бронзов медал в международния турнир по фигурно пързаляне CRYSTAL SKATE- Румъния.
Габриела Грозева IV „г” клас спечели първо място в своята възрастова група на националния конкурс на фолклорна основа "Песен от извора".
Аделина Грозева от II “д“ клас спечели първа награда за индивидуални театрални изпълнители от XIX Детско-юношески театрален фестивал “Приказка за теб”.
Вероника Андонова от VI „а классе класира на първо място и завоюва златен медал на 49-тия шосеен лекоатлетически пробег в Дряново.
Кристен Иванова от VII „е” клас- второ място и сребърен медал на  49-тия шосеен лекоатлетически пробег в Дряново, бронзов медал  в 28 международен турнир по крос – кънтри “ Луковитски моми “.
Мартин Атанасов от VII „е”- сребърен медал в 28 международен турнир по крос – кънтри “ Луковитски моми “,трета позиция с бронзов медална 49-тия шосеен лекоатлетически пробег в Дряново.
Бриана Петрова от III "е" и Николай Джамбазов от II "а" клас се класираха на първо място и спечелиха златни медали в XVIII открит републикански турнир по спортни танци за купа "Шумен.
Детски танцов състав „Детелина” при СУ „Гео Милев”  - лауреатско звание - I степен на 12-я Международен фолклорен танцов и музикален конкурс "ETOILES DE PARIS".
Вероника Андонова от VI „а”се класира на 4-то място с време 2,32 по време на III-те Европейски детски атлетически игри
Валентина Радева от VI „д” клас -с изключителния резултат от 1 минута ,19 секунди и подобрен национален рекорд в дисциплината „Бруст” завърши лятото за младата състезателка по плуване.
Ясен Бонев, ученик от V „г“ клас  стана абсолютен петкратен републикански шампион на провелото се Държавно първенство по плуване - „Деца“ – 11-12 години.
Михаил Русев от I „д” клас и Георги Христов от V „в” се класираха първи в своята възрастова група на шахматния турнир „Детска купа”.
Калин Цонев от I „д” е на трето място.
Боян Върбанов от IV „е” клас се класира на трето място в петото национално състезание по английски език LONGMAN COMPETITION.
Даниел Йорданов от IV „а” клас се представи блестящо в конкурса „Писмо до мен след 10 години“.
Кристиян Алексиев от IV”а” клас е първият държавен шампион на България по шахмат за момчета до 11 години.
Борис Янев от II „г” клас се класира на първо място и завоюва златен медал на турнира „Детска лека атлетика”.
Александър Николаев от V "б" спечели първо място в категория 47 кг на Държавното първенство по кикбокс в стиловете на татами.
Виктор Щерев от 1 "д" клас и Николай Джамбазов от 1 "а" клас-второ място в пролетния кръг на математическия турнир „Математика без граници“. Йордан Йорданов от 1 "а" - трето място.
Виктор Щерев, Аделина Грозева от 1 "д" клас  и Радослав Минков от 1 "в" класса с бронзови медали, а Михаил Русев със сребърен медал от зимния кръг  на математическия турнир „Математика без граници“.
Денислав Димов от I ”в” клас  е голмайстор на XIX-я турнир за деца от първи клас.
Радослав Радев, Даная Петрова и Ивайло Христов Христов от 1 „б” клас спечелиха трето място и бронзов медал в пролетния кръг на „Математика без граници”.
Школата за народни танци „Детелина” се представи отлично на XV общобългарски младежки фолклорен събор „С България в сърцето“, който се проведе от 11 до 13 май в Каварна.
Симеон Иванов от IV „а” клас е единственият класиран от Варна и областта на Националния кръг на олимпиадата „Знам и мога”.
Знайковци от СУ "Гео Милев" завоюваха челните места на финалния кръг на Националното състезание по информационни технологии IT Знайко 1- 4 клас!
2 клас - първо място – Ралица Юриева
4 клас - първо място – Симеон Иванов /програмист/
4 клас - второ място – Кристиан Щерев /програмист/
Ясен Бонев, ученик от V "г" клас с четири титли от международен плувен турнир „Талънт Къп“ в София.
Калоян Валентинов от IV „в” клас - първи в ранглистата за 2017-2018 г. и получи купа за извоюваната позиция  в надпреварата с шпага във възрастова група- момчета 11 години.
Калоян Валентинов от IV „в” клас  - бронзов медал от  състезанието „Математика без граници” - пролет 2018 г.
Виктория Генова от V „г” клас е капитан на женския отбор по футбол- ЖФК “Варна”-първенец на футболния турнир за девойки до 15 г., който се проведе в гр.Севлиево на 28.04.2018 
Пореден успех на участниците от СУ "Гео Милев" на финалният кръг на IX-то национално състезание "IT Знайко+" за ученици от V до VIII клас.
Първо място - УЕБ Светослав Славов 7 клас
Второ място - УЕБ Ива Петрова 7 клас
Трето място - УЕБ Веселка Пиронкова 7 клас
Трето място - ПРОГРАМИСТ -Теодор Казаков 5 клас
Ученици от 6 до 12 клас от СУ „Гео Милев” се включиха за поредна година в състезанието по творческо писане на английски език.
Мария Михайлова от VI „е” класе отличена за участие в националното ниво в състезанието по творческо писане на английски език с грамота за доброто си представяне. 
Габриела Грозева от III „г” клас с няколко престижни музикални награди от началото на годината.
Патрисия Банова  от IX „б” клас участва в  международен младежки симпозиум, посветен на световното културно наследство в Олимп, Гърция.
Виктор Попов -5 „е” клас, Сияна Демирова - 5 „д”, Стефани Иванова - 5 „д” , Теодор Казаков - 5 „д”, Йолина Струнчева - 6 „д” и Мартин Добрев - 6 „а” клас- отлично представяне  в националния кръг на състезанието "Ключът на музиката"- Пловдив.
Даная Петрова - сребърен медал,Ивайло Христов и Радослав Радостинов Радев - бронзови медали на състезанието „Математика без граници” - пролет 2018 г. Учениците са от 1"б" клас.
Мирослав Петев от 5 „а”, Георги Христов от 5 „в”, Николай Иргов от 5 „г”, Мартин Добрев и Яница Чакърова от 6”а" се класираха отборно на първо място по шахмат.Те участваха в ученическа „Купа Варна”.
Йордан Йорданов, Николай Джамбазов и Петър Милков от 1 "а" клас- 3-то място в зимния кръг на турнира "Математика без граници".
Театрално студио на английски език „Летящата класна стая“-награда за „Най-динамично изпълнение“ и „Най-добра мъжка роля“  на националния кръг на Фестивала за авторска драматургия и театър на английски език. Николай Светлозаров Николов от VI „е” клас- най-добра мъжка роля.
Симеон Иванов от 4 "а" спечели първа награда / възрастова група -1-4 клас/ за есе на тема: "140 години от Освобождението."
Марио Вречков от 1 „е”, Михаил Русев от 1 „д” и Самуил Йовчев от 1 „а”-първо място  в турнира по шах - Детска купа- Варна.  Георги Христов от 5 „в” е на трето място в групата до 12 години. Яница Чакърова от 6 „а” клас е първа в групата до 14 години, аМирослав Петев от 5 „а” е на трета позиция.
Отборът по шахмат на СУ „Гео Милев” се класира на второ място в Общинските ученически игри във възрастовата категория 5-7 клас.


Постижения и награди 2017 г.

Михаил Русев от 1 „д” клас -първо място в Софийския математически турнир.
Йордан Йорданов от 1 „а” - първо място в Математическия турнир „Иван Салабашев“,Ивайло Христов от 1”б” и Кристиян Смилков от 1 „д” са на второ място, а Виктор Хаджибеев от 1 "б" е на трето място.
Виктор Щерев от 1 „д” и Ралица Иванова от 1 „в” - трети в Коледното математическо състезание.
Никола Несторов от 4 „д” клас - второ място на Коледното математическо състезание.Националният турнир е за ученици от I до XII клас.
Лилия Маринова от 4 б” клас - първо място и златен медал – индивидуално от 2nd International „Academic winter cup”- художествена гимнастика.
Йоана Костадинова от 4 „б” клас - трето място в Международния фестивал на китарата – Плевен 2017. 
Никола Несторов от 4 „д” клас -златен медал с максимален брой точки от XIX Софийски математически турнир за ученици от І до VІІ клас.
Отборът по футбол  на СУ „Гео Милев” спечели Коледния турнир по футбол за девойки 5-6 клас.
Калоян Костадинов от 4 „в” клас - първо място във втория кръг на турнира за Купа България по фехтовка.
Учениците от СУ "Гео Милев" - тотален победител в ХХ състезание по математика и ИТ „Николай Чудотворец“,
Йордан Йорданов от 1 „а” - първо място с максимален брой -60 точки в математическото състезание "Иван Салабашев".
Симеон Банев от 4 „в” - второ място с 133 точки на ХХVI математически турнир „Черноризец Храбър”.
Калоян Костадинов  от 4 „в” клас - шесто място в националното състезание „Хитър Петър” - Габрово, втора позиция в Международното състезание „Математика без граници” и в ХХ състезание по математика и информационнни технологии „Свети Николай Чудотворец” 2017 г.
Светослав Илиев от 7 „д” и Зорница Динкова от 7 „г” - 7-мо място в Националният есенен турнир по Информационни технологии „Джон Атанасов.
Ясен Бонев от 5 „г” - пет шампионски титли и три национални рекорда  в Държавното първенство по плуване " Весел Делфин" за деца 10-11 години. 
Театрална студия на руски език „Синяя птица”- трето място и диплом за „Най-добър актьорски състав” - Дъблин - Ирландия- III  Международен детски театрален фестивал на руски език „Дружная планета – 2017“.
Яна Кунева и Драга Маринова с Общинско отличие „Млад учител” - за мотивиран и добър старт в учителската професия.
Калоян Костадинов от 4 „в ” - първо място и златен медал по време на отворения турнир „Fencing face cup”- шпага и рапира.
Ясен Бонев   от I V „г” клас - абсолютен републикански шампион на провелото се Държавно първенство по плуване "Весел Делфин" – до 11 годишни.
Денис Колев от 6 „д” клас - участие в шестото издание на Coolest Projects Showcase в Дъблин,
Театрално студио на английски език „Летящата класна стая“, в номинация „Сценично изкуство на английски език”- второ място от деветия Международен детски фестивал на изкуството и творчеството на английски език „Светът в детските длани“ в гр. Балчик.
Ралица Юриева  от 1 „д” клас – индивидуално състезание – първо място и златен медал с максимален брой точки IV международен турнир "Математика без граници". 
Калоян Тодоров от 1 „д” и Румена Везненкова от 1„в”  златен медал в отборното състезание - IV международен турнир "Математика без граници"
Веселин Маркович  от 4 клас -- първо място и златен медал в индивидуален кръг за IV клас, златна купа за IV клас - най-добър четвъртокласник от трите предварителни кръга и от финалния кръг, второ място и сребърен медал в отборен кръг за IV клас -IV международен турнир "Математика без граници"
Отбор по плуване - сребърна купа  -Общински ученически турнир по плуване  2017 г.
Бетина Бонева от 4 „б” клас - за втори път  финалист за Голямата награда в „Успелите деца на България“ на Фондация „Димитър Бербатов“ 2016 – категория „Танцово изкуство I-IV клас”.
Общински фективал "Наука чрез изкуство"- Изобразително изкуство: Милко Йорданов – 10 „б” клас, Симона Маринова -5 „б” клас, Ренета Стоянова – 6 „б” клас, Магдалена Петрова – 6 ”г” клас, Никола Генков – 6 ”д” клас, Велислава Петрова – 7 „г” клас, Мартина Белчева – 7 „в” клас и
- Визуално и пластично изкуство: Венцислав Танев и Михаела Минева от 7 „а” клас , Симеон Василев от 11 ”а” клас,  Лилия Николова – 5 „а” клас, Борислава Тенева – 6 „б” клас, Десислава Марчева -6 „г” клас, Атанас Найденов – 5 „а” клас и  екип ученици от 11 „а” клас.
Мартин Янев от 2 „б” -сребърен медалист от IV Международно състезание „Математика без граници”-пролет 2017 г.
Иван Николов и Румена Везненкова от 1 „в ” клас - носители на златен медал, от IV Международно състезание „Математика без граници”-пролет 2017 г.
Ясен Бонев, ученик от IV ”г” - 2 рекорда с плуването си на 100 м и 200 м бътерфлай на IV-ия международен турнир „Талънт Къп“.
Кристиан Щерев -3 „а” - първи в категория „Програмист” на финала на VIII Национално състезание „IT Знайко” за 1-4 клас. 
Ралица Юриева-1 „д” – второ място компютърна рисунка на тема “Къщата, в която ще живея“-VIII Национално състезание „IT Знайко” за 1-4 клас. 
Деян Николаев 2 „а” получи грамота за „Сюжет“ с рисунка на тема “Приключение на самотен остров“ -VIII Национално състезание „IT Знайко” за 1-4 клас.
Дамян Попов 4 „г”  -грамота за „Оригинална идея“ с презенацията си на тема “Приключение на самотен остров“-VIII Национално състезание „IT Знайко” за 1-4 клас.
Ванеса Гуркова – 2 „е”клас, Биянка Ставрева - 4 „е” клас и Виктор Попов- 4 „ж”клас -грамоти за отлично представяне-VIII Национално състезание „IT Знайко” за 1-4 клас.
Веселин Маркович от 4 „а” клас оглавява рейтинговото класиране на Академия "21 век" - Пловдив за постижения на националните математически турнири "Иван Салабашев", „Черноризец Храбър" и "Европейско кенгуру без граници" .
Александър Йорданов от 4 „д” - трето място, медал и диплом от участиет в Петият конкурс за млади изпълнители на класическа и популярна музика-певци и инструменталисти " Музикални бисери " Варна, 2017 г.
Валентина Радева от 4 "е"  -  5 медала в различни дисциплини на международния плувен турнир "Талант къп", който се проведе в София през месец април. 
Борис Янев от I „г”  клас - второ място в конкурса "Музикални бисери" - Варна, 2017 г.
Веселка Пиронкова от 6 „а”- грамота за оригинална идея на проекта „Къщата, в която искам да живея“, представен на състезанието „ Знайко +”.  Антоанета Леваневска – 6 „д”, Калоян Бакърджиев 6 „в”, Светослав Славов – 6 „д” и Калоян Панайотов -7 „г”клас-грамоти за отлично представяне - „ Знайко +”. 
Йолина Струнчева от 5 „д” постигна 67 точки при възможни 72 в Националното състезание "Ключът на музиката". С този резултат тя се нарежда на 19 място от 177 участници.
Театрална студия на руски език „Синяя птица” се завърна като победител от ХVІІ Национален фестивал на детско-юношеските театрални колективи на руски език „Мы можем все“.
Вероника Андонова от 4 „а” клас спечели три златни медала от две състезания-Националните детски атлетически игри „Атлетиката търси таланти”- Варна 2017 г. , X турнир на писта в Дряново.
Владимира Пенчева от 11 „б” клас награда в конкурс на тема „10 години България в ЕС: резултати и предизвикателства”, организиран от евродепутата Мария Габриел за ученици от осми до дванадесети клас.
Театрално студио на английски език „Летящата класна стая“- с номинации за „Най-добро групово изпълнение“ и „Най-динамично представление“ на Фестивала на авторската драматургия и театър на английски език за 2016/2017 година.
Отборът по баскетбол-момичета - V-VII клас  през учебната 2016 -2017 година се класира на първо място - Първа баскетболна лига,второ място в Общинския етап от Ученическите игри 2016-2017 година.
Отборът по лека атлетика на училището спечели първо място в Общинските ученически игри 2016/2017г.
Галена Тодорова от 3 „д” клас, която танцува във формация „Хатор" - множество постижения в танцовото изкуство.
Христина Плугчиева от 4 „а” клас - плуване, се класира на трето място- отборно в Международния турнир по плуване „Шампион -2017”. Т
Вероника Андонова от 4 „а” клас - лека атлетика, спечелени медали и призови места от национални състезания.
Мария Михайлова от 5„е” клас, Стела Маркова от 5 „ж ”, Ивона Георгиева и Петко Желязков от 7 „в”се класираха с максимален брой точки за националния кръг на Четвъртото национално състезание по английски език „Longman Competition”.
Отборът по шахмат на училището спечели първо място и грабна купата на Варна. Кристиян Алексиев от 3 „а” клас, Веселин Маркович от 4 „а”, Николай Иргов от 4 „г” и Георги Христов от 4 „в” клас участваха във второто издание на турнира „Ученическа купа Варна” 2017 г. - шахмат 1-4 клас .
Ева Петкова 1 „б” клас, Борис Янев, Ралица Янева и Ангел Стефановт 1”г”, Бриана Петрова 1”е”  и Борис Янев 1”г” -  дует- трето място  в Международният открит конкурс за музиканти OPEN SPAIN. 
Николай Иргов   4 „г” клас  златен медал от шахматния турнир „Детска купа Варна”.
Преслав Иванов  1”б” клас, Румена Везненкова  1”в” ,Ралица Иванова  1”д”, Максим Коларов  2 "д", Камен Костадинов 3 "в",Никола Несторов от 3 "д" клас- трето място в зимния кръг на IV Международен турнир "Математика без граници".
Симона Георгиева 1”б”  първо място  в Първия национален турнир по художествена гимнастика „Ангелите на България”.
Йолина Струнчева 5 "д"  участие в националния кръг на състезанието "Ключът на музиката".
Георги Христов  4 „в” е сребърен медал от шахматния турнир „Детска купа Варна”.
Деян Николаев 2 „а”  единственият участник с максимален брой точки -100 от втория кръг на Четвъртото регионално състезание по ИТ „България-древна и млада“
Ралица Дончева  1 „д”е втора,  Александра Владимирова – 3 „г”, Никола Балчев от 4 „а” и Светослав Славов от 6 „д"- трето място - ИТ „България-древна и млада“.
Театрално студио на английски език „Летящата класна стая“първо място на регионалния кръг  на Фестивала на авторска драматургия и театър на английски език за учебната 2016/2017 година.
Албена Атанасова  7 „а”клас втора и  сребърен медал по фигурно пързаляне на Държавното първенство за наградите на Българската федерация по кънки.


Постижения и награди 2016 г.


Отборно класиране в състезанието по Математика и ИТ „Николай Чудотворец".
3-4 клас - второ място, купа
5-6 клас – трето място, купа
7-8 клас – грамота за отлично представяне
Йоана Костадинова 3 клас - второ място, сребърен медал от  състезанието по Математика и ИТ „Николай Чудотворец".
Румяна Лазарова3 клас- грамота за отлично представяне от състезанието по Математика и ИТ „Николай Чудотворец".
Зорница Динкова6 клас - грамота за отличнопредставяне от състезанието по Математика и ИТ „Николай Чудотворец".
Калоян Панайотов 7 клас -грамота за отлично представяне от състезанието по Математика и ИТ „Николай Чудотворец".
Румена Везненкова от 1 "в" -първо място и  златен медал от XXV Maтeмaтичecĸи тypниp „Ивaн Caлaбaшeв".
Любен Бакърджиев от 1"е" - трето място от XXV Математически турнир "Иван Салабашев".
Андреа Киричова и Никола Бояджиев 1 „д”  трето място от   XXV Maтeмaтичecĸи тypниp „Ивaн Caлaбaшeв".
Преслав Иванов I"б" второ място - XXV Математически турнир "Иван Салабашев".
Ралица Иванова 1”д” първа в три математически турнира- XIX състезание по математика и информационни технологии "Св. Николай Чудотворец"- 2016 г. , XXV Maтeмaтичecĸи тypниp „Ивaн Caлaбaшeв” и  Коледното математическо състезание.
Албена Атанасова 7 ”а”  престижно девето място в международния  турнир по фигурно пързаляне “ SANTA CLAUSE CUP” Будапеща, Унгария.
Симона Георгиева 1”б”  първо място в международния зимен турнир за Купа Академик 2016., първо място и на турнира по художествена гимнастика "Зимни принцеси".
Даная Добрева 3 „в”   трето място – отборно класиране, на турнира по художествена гимнастика "Зимни принцеси". 
Калоян Костадинов 3 „в” трето място в есенния кръг на IV международeн турнир „Математика без граници”
Денис Максимов и Симеон Василев 11 ”а” клас участваха в националния кръг на Националното многоезично състезание.
Веселин Маркович 4 „а”  първо място, с максимален брой точки, в есенния кръг на международното състезание "Математика без граници",второ място и сребърен медал на математическото състезание "Хитър Петър",максимален резултат на математическия турнир "Черноризец Храбър”.
Георги Илиев, Виктория Радева и Калоян Керчев 4 "е" се представиха достойно в есенният кръг на IV международeн турнир „Математика без граници” . Георги се класира на второ място, а Виктория и Калоян заеха трета позиция.
Мирела Дойкова 7„д”  финишира първа и взе златен медал на 200 м гръб, второ място на 100 м гръб и трето място на 100 м съчетано плуване на третия международен турнир по плуване „Пловдив”.
Никола Несторов 3 „д” , Константина Генкова и Симеон Иванов 3 "а" се класираха на първо място и спечелиха златни медали в есенният кръг на IV международeн турнир „Математика без граници”.
Владимира Петкова и Павлин Василев 11 „б”  участваха в инициативата „Мениджър за един ден “. 
Валентина Радева 4 „е” спечели сребърен медал на 50 м бруст и бронзов медал на 100 м съчетано плуване.Т
Денис Максимов и Симеон Василев 11 „а”  след отлично представяне се класираха за националния кръг на Националното многоезично състезание.
Синем Ремзи от 10 „б” клас и Симеон Василев  11 „а”  участваха в ежегодния подборен кръг на Националното състезание - Ключови компетентности по природни науки /03.11.16г. – Варна/.
Синем Ремзи се класира на трето място в областта и е първа резерва за националния кръг (18-20.11.16 г. гр. Ловеч), а Симеон Василев зае четвърто място. 
Бетина Бонева 4 „б” клас, четири първи места в Балканската танцова олимпиада „BALKAN DANCE OLIMPIAD”.Бетина е златна медалистка, във възрастовата категория 9-11 години, в танцовите дисциплини: CLASSICAL DANCE, DEMI CLASSICAL DANCE, NATIONAL FOLK DANCE - FAST /SLOW, RUSSIAN GYPSY DANCE.
Ясен Бонев 4 ”г” клас, състезател на КПС ”Астери” Варна -три златни медала в дисциплини 100 м бътерфлай, 100 м свободен стил, 100 м съчетано плуване и среброто в дисциплината свободен стил.,  II-рия Международен плувен турнир „Бриз” – Бургас.
Даяна Тодорова 3 „в” клас - златен медал – индивидуално съчетание с топка от VII-мия Международен турнир по художествена гимнастика „OLYMPIA CUP” в Бургас, четвърто място в категория „Без уред” и сребърен медал с ансамбъла. Държавно първнество по Естетическа групова гимнастика  заедно с ансамбъла - бронзов медал.
Бетина Бонева- две втори места в характерни и съвременни танци  в квалификационен конкурс „DANCE WORLD CUP” – Пловдив и квоти за световни финали в Англия/март 2016 г.,
второ място - класически балет  на национален квалификационен танцов турнир „SOFIA DANCE FEST” – София и квота за финали в Германия/м. март2016 г.
първо място - характерни танци  на национален конкурс (държавно първенство) „ДЪГА ОТ ТАЛАНТИ” - Пловдив /м. април2016 г.
първо място - характерни танци и второ в класически балет  на XIV фестивал на камерния танц – Хасково/м. май 2016 г.
две втори места - класически балет и характерни танци на Национален конкурс за класически, характерни и модерни танци – Казанлък/м. май 2016 г.
ГРАНД ПРИ за цялостно представяне (класика и характерни) на Балканска лятна танцова олимпиада „ BALKAN DANCE TROPHY 2016” – София и квота за участие в Белград /м. юни2016 г.
две първи места в характерни и съвременни танци на XVII Варненски детско-юношески театрален фестивал „ПРИКАЗКА ЗА ТЕБ” – Варна/м. юни 2016 г.
ФИНАЛИСТ за голямата награда за постижения в област Изкуства през 2015 г. за ученици от I до IV клас на VIII годишни награди за успелите деца на България в областта на изкуствата, науката и спорта – ФОНДАЦИЯ „ДИМИТЪР БЕРБАТОВ”/м. юни2016 г.
първо място и  номинация за хореография на  VI международен фестивал – „ЗЛАТНА ВЪЛНА” – Варна/м. юли2016 г.
успешно завършване на  INTERNATIONAL SUMMER BALET ACADEMY – Варна и участие  с Алфредо Торес на гала концерт - среща на поколенията в Летен театър-Варна
/м. юли2016 г.
Веселин Маркович първо място на финалния кръг в III международен турнир "Математика без граници"и  специална сребърна купа и лавров венец.
Александър Илиев завоюва сребърни медали в дисциплините лека атлетика и футбол в „Световните игри за победители” в Москва.
Ясен Бонев 3 ”г” четирикратен шампион на България на Републиканското първенство по плуване.
Веселин Маркович първо място и златен медал на състезанието "Преглед на математическите знания". 
Мирослав Петев  3 „а“  , Бианка Ставрева 3 „е“ и Виктор Попов 3 „ж“ - грамоти за отлично представяне в националния кръг Малък финал на състезанието по информационни технологии „ИТ Знайко” - 1-4 клас в раздел „Презентации.
Отборът по футбол  на училището /I - II клас/ се класира на трето място в детския футболен турнир "Шампионите на Варна”.
Отборът по шахмат се класира на второ място в състезанията „Ученическа купа Варна 2016”.
Ясен Бонев 3 ”г” клас завоюва 5 златни медала - на 50 м свободен стил, 50 м бътерфлай, 50 м бруст, 50 м гръб и 200 м съчетано, а с това спечели и Купата в многобоя за комплексен победител.
Веселин Маркович номиниран в конкурса на фондация "Димитър Бербатов", за проекта "Успелите деца”, под номер 1036, оглавява рейтинговото класиране на Академия "21 век" Пловдив за постижения на националните математически турнири "Иван Салабашев", „Черноризец Храбър" и "Европейско кенгуру 
Михаил Димитров  2 ”в” трето място в конкурс за рисувана и колажирана картичка, великденско рисувано яйце и великденска украса „Възкресение Христово”, Варна 2016 г.
Мария Михайлова 4 „г”  първо място в Националното състезание по информационни технологии „ИТ Знайко” - 1-4 клас.
Йордан Цветков   4 ”г”  грамота за отлично представяне в Националното състезание по информационни технологии „ИТ Знайко” - 1-4 клас..
Константина Галинова, Илина Томова 2 "а" клас второ място в пролетния кръг на международния турнир „Математика без граници”. 
Никола Несторов 2 "д" второ място в пролетния кръг на международния турнир „Математика без граници”. 
Румяна Лазарова, Симеон Христов и Моника Кралева 2 "а" трето място в пролетния кръг на международния турнир „Математика без граници”.
Цветомира Колева 2 "а"  грамота за отлично представяне   в пролетния кръг на международния турнир „Математика без граници”.
Христина  Атанасова 2 „в” спечели първа награда в конкурса за ученическо творчество „Пенчо, бре чети !”.
Григор Панайотов  4 клас спечели трето място в конкурса за ученическо творчество „Пенчо, бре чети !”.
Веселин Маркович 3 "а"  първо масто в математическото състезание "Европейско кенгуру".
Калоян Панайотов
6 клас - първо място с проекта си „Урок по руски език – именителен падеж“, Националния кръг на състезанието ИТ Знайко+, 5- 8 клас.
Театралната група на руски език „Синяя птица“ се класира на първо място на XVI-ия Национален Фестивал на детското и юношеското театрално творчество на руски език, със спектакъла „Ты не один”. 
Антоанета Леваневска и Светослав Славов -5 клас  трето място  с проект  „Машина на бъдещето“.Национален кръг на състезанието ИТ Знайко+.
Ива Петрова  5 клас и Полина Петева  6 клас- грамота за отлично представяне.Национален кръг на състезанието ИТ Знайко+.
Ясен Бонев 3 ”г” клас  - 4 златни медала по време на силния плувен турнир „Цветница”.
Михаил Димитров 2 „в” - второ място  в Държавното лично първенство по Карате Киокушин за деца, юноши и девойки от 5 до 13 години.
Йоана Костадинова  2 „б”  - второ мясо в Международния конкурс за класическа китара „Акад. Марин Големинов" в Кюстендил.
Донат Елдеев  9 "а" - второ място  на Националната олимпиада по руски език 2015/2016 г.
Веселин Маркович 3 ”а” - първо място и златен медал във втория кръг от III международен турнир „Математика без граници”- зима 2016.
Георги Илиев 3 "е"  - първо място и със златен медал във втория кръг от III международен турнир „Математика без граници”- зима 2016
Яница Щерева 4 „б”  - трето място и бронзов медал във втория кръг от III международен турнир „Математика без граници”- зима 2016
Калоян Панайотов 6   - поздравителен адрес от заместник министъра на Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията за участие в конкурс за ученическо есе на тема „Какво ми дава и какво ми взема Интернет“
Ясен Бонев 3 ”г” клас - 2 златни медала в дисциплините „Щафета 4х50м. свободен стил момчета” и „Щафета 4х50м. смесена момчета”.