Средно училище “Гео Милев” Варна

Училище с традиции в чуждоезиковото обучение

Ден за отличия

21.04.2022  |   Новини
            Директорът на СУ „Гео Милев“  Албена Павлова,  в навечерието на най-големия християнски празник  Възкресение Христово,  връчи  грамоти и награди на ученици спечелили призови места в състезания и олимпиади. Тя ги поздрави за постиженията, за положения труд и им пожела да бъдат здрави и да  продължават  да прославят името на училището.
           Ралица   Везненкова  от IV "е" клас, с класен ръководител Адриана Илиева, получи грамота и почетен знак за участие в Националния кръг на олимпиадата "Знам и мога" за ученици от ІV клас, провела се на 02.04.2022 г.
 Олимпиадата се провежда в три кръга - общински, областен и национален.
           Национално математическо състезание "Европейско кенгуру"
           Националното математическо състезание „Европейско кенгуру“ се проведе на 17.03.2022 г. Състезанието включва 9 отделни теми за: I клас, II клас, III клас, IV клас, V клас, VI клас, VII клас, VIII, IX-XII клас. Времето за работа е 90 минути. Форматът на Националното математическо състезание „Европейско кенгуру“ е 26 задачи, първите 24 от които са тестови – всяка с пет избираеми отговора, от които само един е верният, и 2 задачи с номера 25 и 26 с кратък свободен отговор. Учебното съдържание за всяка възрастова група е от учебното съдържание на общообразователната и допълнителната подготовка.

1. Калоян Маринов Банков -  81 т., 1.д клас, кл.р-л: Миглена Николова
2. Гергана Пенева Каишева - 70 т., 1.д клас, кл.р-л: Миглена Николова
3. Димитър Ивайлов Димитров - 65 т., 1.в клас, кл.р-л: Цонка Балева
4. Боян Янакиев Янков – 80 т., 2.д клас, кл.р-л: Галина Милкова
5. Стела Пламенова Динева – 69 т., 2.д клас, кл.р-л: Галина Милкова
6. Калоян Чавдаров Николов – 64 т., 2.д клас, кл.р-л: Галина Милкова
7. Радослав Николаев Грозев - 83 т., 3.в клас, кл.р-л: Милена Янева
8. Йоана Маринова Гишева - 65 т., 3.д клас, кл.р-л: Надежда Георгиева
9. Радомир Радославов Роев - 65 т., 3.д клас, кл.р-л: Надежда Георгиева
10.Преслав Христов Величков – 90 т., 4.в клас, кл.р-л: Стефка Генчева
11.Александър Йорданов Аспарухов – 85 т., 4.б клас, кл.р-л: Марияна Господинова
12.Георги Яворов Янакиев – 83 т., 4.е клас, кл.р-л: Адриана Илиева
13.Симеон Маринов Банков – 83 т., 4.а клас, кл.р-л: Татяна Краева
14.Хаотиан Йе – 65 т., 5.в клас, кл.р-л: Самуила Добрева
15.Мария Маринова Станчева – 64 т., 5.е клас, кл.р-л: Юлиян Стоянов
16.Мертин Незиров Рафиев – 61 т., 5.в клас, кл.р-л: Самуила Добрева
17.Ванеса Цанкова Цветкова – 62 т., 7.д клас, кл.р-л: Маргарита Рашева

 Пролетното математическо състезание за ученици от IV клас
      Пролетното математическо състезание за ученици от IV клас се проведе на 26.03.2022 г. в един кръг - областен.
Учебното съдържание е по учебната програма за общообразователната подготовка за задача 1, задача 2 и задача 3, от разширената и от допълнителната подготовка за задача 4, задача 5 и задача 6.
Задача 1 и задача 2 се оценяват от 0 до 5 точки, а задача 3 и задача 4 - от 0 до 8 точки, задача 5 и задача 6 - от 0 до 12, като максималният брой точки е 50 точки.
Времето за работа на учениците е 4 часа и 30 минути.

1. Георги Яворов Янакиев – 45 т., 4.е клас, кл.р-л: Адриана Илиева
2. Ясмин Искренова Ценова – 36 т., 4.а клас, кл.р-л: Татяна Краева
3. Ралица Николаева Везненкова – 35 т., 4.е клас, кл.р-л: Адриана Илиева
4. Александър Йорданов Аспарухов – 33 т., 4.б клас, кл.р-л: Марияна Господинова

 Наградени ученици  на състезание по компютърно моделиране:

Виктория Анастасова,4 а-  грамота за отлично представяне (седмо място) на националния кръг;
Мирослав Маринов, 4 д- грамота за участие на областния кръг;
Белослава Колева, 4 б- грамота за участие на областния кръг
 

Виктор Алексиев, 3 а - грамота за участие на областния кръг;
Стефан Лефтеров, 3 а - грамота за участие на областния кръг;
Радослав Грозев, 3 в - грамота за участие на областния кръг